Jak wymodelować owal twarzy?

Do jednych z najczęściej pojawiających się problemów w kwestii naszego wyglądu są nie tylko zmarszczki, ale i utrata owalu twarzy. Zaobserwować można to u kobiet po 35. roku życia. Wszystko dlatego, że z biegiem lat skóra staje się wiotka i traci jędrność, co w konsekwencji doprowadza do zmiany owalu twarzy. Na szczęście, są pewne sposoby, dzięki którym można nadać swoim rysom młodzieńczego wyglądu. Radzimy, jak wymodelować owal twarzy.

Modelowanie owalu twarzy

Modelowanie owalu twarzy – czy można dokonać tego bez zabiegu?

Każdy, kto boryka się ze zmianami owalu twarzy wie, jak ciężko walczyć z tym przykrym procesem na własną rękę. Oczywiście, w drogeriach znaleźć można wiele kremów, które obiecują spektakularne efekty, jednak rzadko ich działanie jest rzeczywiście aż tak skuteczne.

Kiedy dojdzie do zmian w owalu twarzy, ciężko powrócić do swoich dawnych rysów tylko poprzez stosowanie kosmetycznych specyfików. Owszem, mogą one trochę pomagać, jednak ich działanie nie jest na tyle mocne, by rzeczywiście mogły mieć one wpływ na totalną metamorfozę owalu twarzy. Aby osiągnąć oczekiwane efekty warto zadbać o dobrą dietę, a także odwiedzić salon medycyny estetycznej, w którym wykonywane są zabiegi modelujące owal twarzy – radzi ekspert reprezentujący Klinikę ESTMEDICA.

Zabiegi medycyny estetycznej na twarz niosą ze sobą spore korzyści. Przede wszystkim, poprawiają kondycję i jędrność skóry, a także umożliwiają modelowanie konturu twarzy. Co więcej, tego typu zabiegi mogą również zredukować przebarwienia.

Rodzaje zabiegów modelujących twarz

W ofertach klinik i gabinetów zajmujących się medycyną estetyczną znaleźć można różnego rodzaju zabiegi, których celem jest wymodelowanie owalu twarzy. Do najczęściej wybieranych należą:

wolumetria twarzy – skuteczny lifting, jak również bezinwazyjny sposób na wymodelowanie konturów twarzy; metoda to daje możliwość skorygowania lub poprawy owalu i pozwala na wypełnienie zapadniętych policzków; zabieg jest bezbolesny (polega na wprowadzeniu w skórę wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego), a jego efekty pojawiają się w zasadzie od razu; efekty wolumetrii utrzymują się od 12 do 18 miesięcy,

lifting przy pomocy nici PDO – bardzo efektywny sposób modelowania owalu twarzy, przynosi doskonałe efekty, polega na wprowadzeniu nici w miejsce wymagające liftingu (robi się to za pomocą cienkiej i sterylnej igły), gdzie stopniowo dochodzi do jej rozpuszczenia, co z kolei pobudza produkcję kolagenu; efekty liftingu nićmi PDO widoczne są nawet przez 3 lata, jednak na zauważalną zmianę poczekać trzeba około 2 miesięcy.

Poza wyżej wymienionymi sposobami, kształt twarzy można zmieniać także poprzez likwidację podbródka, korekcję opadniętych policzków, modelowanie linii żuchwy, a także przez modelowanie brwi.

śr. ocena 5 / głosów 1