Jakie korzyści przynosi picie wody jonizowanej?

Woda jonizowana, nazywana często wodą życia, usprawnia nie tylko funkcjonowanie naszego układu trawiennego. Działa odkwaszająco na cały nasz organizm i stanowi doskonały, naturalny antyutleniacz. Dzięki przepływowi prądu o niskim napięciu w jonizatorze, do wody dostarczany jest aktywny wodór i jej odczyn staje się bardziej przyjazny dla naszego ciała.

woda jonizowana

Co to jest woda jonizowana?

Woda jonizowana ma pH przynajmniej powyżej 7,5 (czyli jest wodą alkaliczną) oraz ujemny potencjał redoks. Jeżeli potencjał wody jest dodatni, działa ona jak utleniacz, to znaczy pobiera elektrony. Zakwaszone środowisko temu dodatkowo sprzyja. Woda o ujemnym potencjale natomiast oddaje elektrony wolnym rodnikom – po prostu wiąże je ze sobą. Wydalamy je następnie z naszego organizmu, bez konieczności stosowania jakichkolwiek suplementów czy środków poprawiających metabolizm.

Właściwości odmładzające

Alkaliczna woda charakteryzuje się niskim napięciem powierzchniowym, które jest blisko 2 razy mniejsze niż napięcie wody z kranu. Choć nie zobaczymy tego gołym okiem, woda z jonizatora jest przez to rzadsza. Według badań laboratoryjnych, komórki naszego organizmu mogą ją łatwiej pobrać. Ma to dobry wpływ na krew, która jak wiadomo, dostarcza tlen i substancje odżywcze do komórek w całym ciele. Komórki są lepiej odżywione, a dodatkowo zapobiegamy by gromadziły się w nich toksyny. Poprawia się sprawność narządów wewnętrznych, które lepiej radzą sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami, przez co czujemy się młodziej. Po pewnym czasie efekty widoczne są także gołym okiem, ponieważ regeneruje się skóra, z której znikają oznaki zmęczenia. Zwykłej wodzie nie udaje się tak łatwo przedostać przez ściany błon komórkowych, ponieważ ma ona inną strukturę molekularną. Gdyby podzielić wodę na cząsteczki i klastry, w klastrze zwykłej wody (nawet tej z butelki) znaleźlibyśmy około 15-20 cząsteczek. W wodzie z jonizatora cząsteczek będzie od 5-8. Nie zobaczymy tego gołym okiem, ale woda podzielona na tak drobne klastry ma delikatniejszy, aksamitny posmak.

Woda alkaliczna a suplementy

Jeśli zastanawiasz się, czy podobnego efektu nie można osiągnąć dodając do wody odpowiednich środków, postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. Można uzyskać zasadowe pH wody, na przykład dzięki dodaniu minerałów z koralowca, ale nie osiągniemy ujemnego potencjału redoks. Dlatego warto wyposażyć się w jonizator wody, który zapewni nam 2w1, jak zapewniają specjaliści z bloga jonizatorywody.pl.