Łatwa i bezpieczna metoda pozbycia się cellulitu

Dla wielu kobiet cellulit jest najgorszą zmorą. Jak się go pozbyć? Najczęściej zalecane metody to intensywne treningi ze szczególnym naciskiem na mięśnie nóg i pośladków oraz restrykcyjna dieta wysokobiałkowa. Efekty takich zmagań z pomarańczową skórką mogą być zadowalające, jednak nakład pracy, wysiłek i czas, którego potrzeba do ich osiągnięcia często wykraczają poza nasze możliwości.

cellulit

Kobiece postanowienia

My, kobiety już tak mamy, że większość postanowień realizujemy konsekwentnie i niezależnie od wysiłku, jaki nas to kosztuje – zauważa w rozmowie specjalistka z Centrum Medycznego POLMED. Szczególnie kiedy mowa o rzeczach, których oczekują od nas inni. Perfekcyjny dom, osiągnięcia zawodowe, zadbane dzieci – to sprawy, które zdają się przychodzić nam naturalnie i bez wysiłku. Ale przecież to tylko pozornie jest takie łatwe…

W tym dążeniu do doskonałości na najdalszy plan zwykle schodzimy my same – nasze zdrowie, nasze ciało, nasze potrzeby. Pamiętamy o sobie, ale zawsze znajdujemy coś ważniejszego, na co powinnyśmy poświęcić swój czas i energię. Tak samo jest jeżeli rozwiązanie problemu wymaga od nas bardzo dużo pracy oraz bardzo wiele regularności. Pozbycie się cellulitu bez pomocy lekarzy, niestety wymaga bardzo dużo pracy nad samym sobą, a przy tym nigdy nie możemy mieć całkowitej pewności, że ta praca przyniesie nam oczekiwane rezultaty. Pracując i opiekując się domem bardzo często nie mamy niestety czasu, aby rozpocząć treningi, oraz nie mamy ochoty, aby rozpocząć jakąś restrykcyjną dietę.

Łatwa i bezpieczna metoda na cellulit

Jest jednak sposób na usunięcie cellulitisu bez codziennych wyrzeczeń i wielomiesięcznych treningów – zapewnia ekspert z Centrum Medycznego POLMED. Skuteczną alternatywą dla czasochłonnych ćwiczeń i osłabiających diet są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Nie chodzi tutaj o bardzo inwazyjne zabiegi, jak np. liposukcja, które praktycznie unieruchamiają pacjentkę na jakiś czas. Rozwiązania opracowane przez lekarzy i farmaceutów do walki z cellulitem są znacznie mniej uciążliwe i o wiele bezpieczniejsze.

Mezoterapia przeciw cellulitowi

Obecnie za najlepszą terapię w walce z istniejącym cellulitem uważa się zabiegi preparatem Alidya. Kuracja polega na powtarzalnym wykonaniu iniekcji z substancji, która nie niszczy zdrowych komórek organizmu, a wyłapuje nagromadzone w tkankach toksyny. Preparat jednocześnie wzmacnia błony komórkowe, a także zapewnia ich większą żywotność oraz poprawę funkcjonowania. Szczegółowym celem mezoterapii preparatem Alidya jest chelatacja jonów żelaza, neutralizacja wolnych rodników i poprawa drenażu osmotycznego w tkankach, co przekłada się na efekt w postaci ujędrnienia i wygładzenia skóry.

A zatem, czy można być piękną na zawołanie, mimo nawału obowiązków i wiecznego braku czasu dla siebie? Odpowiedź brzmi: tak. Współczesna medycyna estetyczna pozwala nie tylko rozprawiać się z niedoskonałościami swojego ciała, ale także – jak w przypadku zabiegów Alidya – w bezpieczny i wygodny sposób zapobiegać ich powstawaniu.