Metody powiększania piersi

Piersi to przez wiele osób uważany jako jeden z najważniejszych atutów każdej kobiety. Ich niewielki rozmiar w ogromnej mierze wpływa na samoocenę oraz może stać się przyczyną poważnych kompleksów. W takim przypadku często jedynym, skutecznym rozwiązaniem staje się operacyjne powiększenie biustu, które pozwala spełnić najskrytsze marzenia o posiadaniu pięknych i dodających kobiecości piersi.

Mały biust, wielki problem…

Większy, jędrniejszy i bardziej kształtny biust jest marzeniem wielu kobiet. Posiadaczki małego rozmiaru piersi często testują różne naturalne metody na ich powiększenie, jednak w większości przypadków okazują się one nieefektywne i jedynie zwiększają frustrację. Rozwiązaniem problemu małych piersi mogą być jednak inwazyjne metody powiększania biustu, które cieszą się coraz większą popularnością także wśród „zwykłych śmiertelniczek”. Temat tabu dotyczący ingerencji w wygląd biustu przestał w końcu istnieć, a z operacji biustu korzystają już nie tylko gwiazdy filmowe, piosenkarki czy celebrytki. Coraz częściej na powiększenie biustu decydują się kobiety zmęczone kompleksami oraz wiążącymi się z nimi ograniczeniami, odzyskując po zabiegu nie tylko wiarę we własne możliwości, ale także radość życia.

Metody powiększania piersi

Skuteczne metody powiększania piersi zaliczane są do tzw. metod inwazyjnych. Najpopularniejszą z nich jest zabieg wszczepienia implantów (protez), które są wypełnione silikonem lub solą fizjologiczną. Mogą one posiadać powłokę silikonową lub poliuretanową.

Zabieg powiększania piersi z wykorzystaniem implantów praktykowany jest nie tylko w przypadku kobiet, które chcą powiększyć biust i poprawić jego kształt ze względów estetycznych, ale także u kobiet, które utraciły jedną lub obydwie piersi w wyniku mastektomii. Może on także poprawić wygląd oraz komfort życia kobiet, które odczuwają dyskomfort z powodu dysproporcji lub asymetrii piersi.

Operacje powiększania piersi należą do najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Nowoczesne implanty oraz wiedza doświadczonych lekarzy pozwalają nie tylko powiększyć rozmiar biustu, ale przede wszystkim nadać mu piękniejszy i jak najbardziej zbliżony do naturalnego kształt – wyjaśnia ekspert z firmy Chirurgia Estetyczna Dr Waldemar Weiss z Warszawy.

Chirurgia plastyczna pomaga na długo poprawić wygląd biustu, co przekłada się na redukcję ograniczających wiele kobiet kompleksów. Warto pamiętać, że choć apetyt rośnie w miarę jedzenia, to nie da się powiększyć biustu z miseczki A do D w czasie jednego zabiegu. To ważne, bo część kobiet chciałoby szybko zrekompensować sobie związany z małymi piersiami stres i od razu móc cieszyć się okazałym biustem. W takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie wstępnego zabiegu wszczepienia implantów, które rozciągną skórę i ponowne przeprowadzenie operacji w momencie, gdy pod skórą powstanie miejsce na większe implanty.

śr. ocena 5 / głosów 5