Mezoterapia – bezinwazyjny sposób na zwalczanie cellulitu

Cellulit – słowo, o którym wolałaby nie słyszeć żadna kobieta. Nierówna i pofałdowana skóra stanowi powód do kompleksów dla wielu przedstawicielek płci pięknej, bez względu na wiek. Na szczęście istnieje coraz więcej sposób, mających na celu zwalczenie tego dojmującego problemu. Jednym z nich jest mezoterapia.

cellulit

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia to metoda polegająca na podskórnej aplikacji odpowiedniej ilości substancji odżywczych, dzięki którym można uzyskać określony efekt leczniczy. Tak właśnie – leczniczy, nie tylko estetyczny. Mezoterapia pierwotnie znajdowała bowiem zastosowanie w takich dziedzinach medycyny, jak reumatologia, kardiologia, a także przy różnego rodzaju kontuzjach mięśniowych. Dla kosmetologii odkryto ją stosunkowo niedawno, na początku XXI wieku. Zauważono wówczas, że mezoterapia wpływa korzystnie na biorewitalizację skóry, nadając jej gładkiego i zdrowego wyglądu – bez zmarszczek i rozstępów.

Metoda iniekcji

Jak już wspomniano, mezoterapia opiera się na zaopatrywaniu skóry w niezbędne składniki regenerujące i odżywcze. Aplikacja substancji może się odbywać na różne sposoby. Jednym z nich, stosowanym od początku rozwoju mezoterapii kosmetycznej, jest metoda iniekcji, a więc wstrzykiwania podskórnego przy pomocy igły. Mezoterapia igłowa – choć skuteczna – to zabieg bolesny, różne tolerowany przez pacjentów. Przed jego rozpoczęciem często stosuje się znieczulenie miejscowe. Wielokrotne wkuwanie może również prowadzić do wystąpienia obrzęków i siniaków.

Rozwiązanie bezinwazyjne

Osoby, obawiające się kontaktu z igłą, mogą skorzystać z tzw. mezoterapii bezigłowej. Jest to zabieg całkowicie bezinwazyjny, wykorzystujący przykładane do skóry, specjalistyczne urządzenia i aparaty. Ich działanie opiera się na zjawiskach elektroporacji i elektroforezy. Krótkie impulsy napięcia elektrycznego przenikają przez warstwę rogową naskórka i oddziałują na odpowiednie komórki oraz tkanki, zwiększając ich przepuszczalność. Równocześnie aplikowane są substancje jonowe, zaopatrzone w odpowiednie składniki odżywcze i regeneracyjne. Takie nowoczesne podejście zapewnia nie tylko mniejszy ból, ale w wielu przypadkach także bardziej dogłębną penetrację wnętrza skóry.

Czy warto?

Nie ulega wątpliwości, że mezoterapia to jedna ze skuteczniejszych metod walki z cellulitem, zmarszczkami czy rozstępami, pozwalająca uzyskać zadowalający efekt w bezbolesny sposób. Decyzja o podjęciu zabiegu wymaga jednak przemyślenia, dlatego wcześniej warto skonsultować się ze specjalistami z ośrodków medycyny estetycznej. Jednym z takich miejsc jest Centrum Urody ,,Aleja Piękna” w Warszawie. Pracownicy ,,Alei” udzielą fachowych porad i zasugerują, jakie rozwiązanie będzie najodpowiedniejsze dla Państwa zdrowia i urody. Zadecyduj rozważnie. Być może mezoterapia to zabieg przeznaczony właśnie dla Ciebie?