Na czym polega nieinwazyjne leczenie nietrzymania moczu – Laser Fotona

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest kłopotliwym schorzeniem, które dotyka wielu kobiet. Ryzyko wystąpienia wzrasta szczególnie w okresie menopauzy u kobiet, które były w ciąży i przeszły porod naturalny. Pochwa staje się rozciągnięta, a mięśnie, które podtrzymują narządy moczowe i rodne ulegają rozluźnieniu. Zmienia to kąt nachylenia cewki moczowej, co powoduje problem niekontrolowanego oddawania moczu. Laserowe leczenie pozwala na znaczną poprawę.

leczenie nietrzymania moczu

Laser Fotona – nowoczesna metoda leczenia nietrzymania moczu

Jeszcze kilka lat temu kobiety borykające się ze swoim wstydliwym problemem mogły poddać się jedynie zastępczej terapii z użyciem hormonów. Możliwa jest także ingerencja chirurgiczna, jednak wiąże się to z większą ilością działań niepożądanych, koniecznością spędzenia dłuższego czasu w szpitalu oraz niestety brakiem powszechnej dostępności tego typu zabiegów. Innowacyjnym, ale już sprawdzonym rozwiązaniem, jest minimalnie inwazyjna terapia Laserem Fotona. Laser umożliwia przebudowanie tkanki, która dzięki temu zaczyna się obkurczać. Poprawia się w ten sposób wsparcie pęcherza, a co za tym idzie, ustępuje dolegliwość nietrzymania moczu. Dzięki wykorzystaniu lasera kurczą się zarówno tkanki, jak i zawarte w nich włókna kolagenu. Dodatkowo rozpoczyna się proces re modelowania kolagenu, dzięki czemu tkanka wzbogaca się o nowe włókna, a to poprawia jej elastyczność i napięcie.

Technika ta jest bezinwazyjna i bezbolesna, nie wymaga znieczulenia, a do tego zabieg wykonywany jest ambulatoryjnie. Nie tylko likwiduje problemy z nietrzymaniem moczu, ale dodatkowo poprawia u pacjentki komfort współżycia – dowiadujemy się w Centrum Medycznym Krzysztof Sodowski z Katowic.

Dla kogo przeznaczony jest laser?

Zabiegi Laserem Fotona skierowane są nie tylko do Pań w okresie menopauzalnym, które mają problemy z nietrzymaniem moczu. To także rozwiązanie dla pacjentek, które odczuwają dyskomfort w czasie współżycia, na przykład odczuwają, że ich pochwa jest zbyt szeroka po porodach siłami natury. To także metoda na korektę obniżenia przedniej i tylnej ściany pochwy. Dzięki laserowi błona śluzowa zostanie zregenerowana, co dodatkowo wyeliminuje problem odczuwanej przez pacjentkę suchości. Uregulowane zostaje naturalne pH. Terapia poprawia także stan ujścia cewki moczowej oraz powięzi wewnątrz miedniczej. Efekty leczenia pacjentki zauważają przeważnie po okresie około miesiąca. Rezultaty mogą utrzymać się nawet przez wiele lat, zwłaszcza u pacjentek młodych, u których problemy uroginekologiczne były spowodowane ciążą. W związku z tym, że terapia laserem staje się coraz bardziej popularna i pojawia się w wielu centrach medycznych, poradniach ginekologicznych, jej ceny są przystępne. Warto zainwestować w komfort życia na co dzień.