Ozonowanie a przeciwdziałanie objawom alergii

Mówi się o tym, że niebezpieczeństwo czyha na nas wszędzie. Jednym z nich – z którym trudno sobie poradzić – są alergie, uznawane przez specjalistów za chorobę cywilizacyjną. Statystyki są wręcz zatrważające! Prawie każde z mieszkań jest narażone na działanie alergenów. Aby przeciwdziałać ich rozwojowi w domu, warto zastosować jeden z najskuteczniejszych środków dezynfekcyjnych, jakim jest ozon.

Objawy alergii

Alergie wziewne mogą dotyczyć zarówno osób dorosłych, jak i małych dzieci. Jej najczęstszymi objawami są:

  • łzawiące oczy;
  • katar, swędzenie w nosie;
  • trudności związane z oddychaniem;
  • kichanie;
  • migrenowe bóle głowy;
  • wysypki na skórze.

Czy warto stosować ozon?

Problem z alergią wziewną może występować w domu i na dworze. Jednak z tym pierwszym łatwiej będzie nam się uporać. W przestrzeni zamkniętej przyczyną są najczęściej: kurz, roztocza, pyłki roślin, sierść domowych zwierząt. Każdy z tych czynników jest jednocześnie nieestetyczną wizytówką domu, jak również powoduje wiele przykrych dolegliwości, które mogą nam towarzyszyć przez cały rok. Jednak w okresie grzewczym nieprzyjemności mogą się nasilać. Dlatego warto w tym czasie znaleźć skuteczne sposoby na ograniczenie ilości kurzu, ponieważ mycie powierzchni wilgotną ścierką, odkurzanie czy stosowanie detergentów – nie gwarantuje skuteczności. Z pomocą przychodzi ozonowanie (można kupić generator ozonu lub skorzystać z usług specjalistycznej firmy). Przeprowadzenie takiego zabiegu – zalecanego przynajmniej raz na kwartał – stworzy warunki do prowadzenia łatwiejszego życia we własnym domu. Ozonowanie jest skutecznym zabiegiem w walce z alergią, ponieważ likwiduje nawet do 90% alergenów domowych. Specjaliści polecają zastosowanie metody okresowego ozonowania mieszkań, która szczególnie w czasie jesienno-zimowym pomoże poprawić samopoczucie, polepszyć sen, a także zmniejszyć objawy alergii. Ważne jest, by zabieg został wykonany przez odpowiednio wyszkolonych pracowników.

Jak dodaje przedstawiciel firmy Blue Planet: Zabieg ozonowania przeprowadzony w pomieszczeniu pozwala na usunięcie z powietrza zarodników grzybów, pleśni, bakterii czy alergenów.

Jak to działa?

Największym siedliskiem roztoczy jest sypialnia (głównie materac i pościel), dlatego przeprowadzenie ozonowania najlepiej zacząć od tego miejsca. Ozon głęboko wnika w strukturę materiału, jednocześnie niszcząc rozwijające się w nim grzybnie. Ponadto likwiduje i pomaga oczyścić powietrze z zarodników, ponieważ ma właściwości bakteriobójcze i dezynfekujące. Niszczy wszelkiego rodzaju bakterie, roztocza, czy inne chorobotwórcze drobnoustroje. Pomaga w odgrzybianiu pomieszczeń oraz oczyszczeniu klimatyzacji.