Rodzaje zabiegów kosmetycznych dla mężczyzn

Jeszcze niedawno kwestia pielęgnacji ciała i twarzy mężczyzny należała w pewien sposób do sfery tabu. Panowało przekonanie, że prawdziwy facet powinien zadowolić się mydłem i dezodorantem, a wizyta w salonie kosmetycznym była zupełnie nie do pomyślenia. Na szczęście czasy się zmieniły i zmieniła się samoświadomość mężczyzn. Obecnie dostępne są całe linie kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla panów, z czego ci chętnie korzystają. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też profesjonalne zabiegi przygotowane z myślą o mężczyznach.

zabiegi kosmetyczne

Wyjątkowe potrzeby cery mężczyzny

To prawda, że męska skóra jest mniej narażona na wczesne pojawienie się efektów upływu czasu – mówi specjalistka z Centrum Urody Aleja Piękna. Wolniejsze starzenie wynika z większej zawartości włókien elastynowych i kolagenowych w skórze. Jednak panów dręczą inne problemy niż zmarszczki. Skupmy się więc na potrzebach pielęgnacyjnych męskiej twarzy.

Najważniejszy problem cery mężczyzny

Nie bez wpływu na kondycję skóry ma gęsty zarost mężczyzn. Duża ilość włosów oznacza dużą ilość towarzyszących im gruczołów łojowych. Dlatego cera mężczyzn jest dużo bardziej tłusta, przez co narażona na powstawanie zanieczyszczeń następnie wywołujących tworzenie się zaskórników i trądziku, a nawet zapalenia skóry. Dlatego jednym z podstawowych zabiegów, na które decydują się panowie są zabiegi oczyszczające.

Mikrodermobrazja dla mężczyzn

Obok tych najprostszych zabiegów oczyszczających na twarz należy wymienić tu procedury oparte o najnowsze odkrycia kosmetologii. Szczególnie interesującą propozycją dla panów jest mikrodermobrazja diamentowa, która pozwala na bardzo głębokie i dokładne oczyszczenie skóry, a jej moc pozwala nawet na usunięcie istniejących niedoskonałości i znamion. Podczas zabiegu naskórek złuszczany jest mechanicznie.

Peeling kawitacyjny

W przypadku bardziej wrażliwej skóry, kiedy klient nie chce poddawać się zabiegom mechanicznym, ciekawą alternatywą jest peeling kawitacyjny. Ten głęboko oczyszczający zabieg pozwala usunąć nie tylko naskórek, ale także rozmaite wydzieliny i toksyny. W jego przebiegu wykorzystywane są wibracje ultradźwiękowe, dlatego jest mniej inwazyjny od mikrodermobrazji, a efekt odświeżenia cery jest widoczny od razu.

Pielęgnacja dłoni i stóp mężczyzn

Oczywiście na twarzy męskie ciało się nie kończy. Współcześni panowie mają możliwość korzystania z szerokiej gamy zabiegów na dłonie i stopy, łącznie z wykonaniem profesjonalnego manicure i pedicure – wymienia ekspert z Alei Piękna. Zadbany, zdrowy wygląd dłoni i paznokci bez wątpienia jest atutem każdego mężczyzny sukcesu. Trudno wyobrazić sobie luksusowy zegarek na ręce o popękanej skórze i z nieeleganckimi paznokciami! Zabiegami typowo męskimi na dłonie i paznokcie są manicure biologiczny i japoński, które zapewniają elegancki i naturalny wygląd dłoni.

Depilacja mężczyzn

Jak wspominaliśmy wcześniej, panowie muszą radzić sobie z wiele gęstszym owłosieniem. Nie dotyczy to jednak wyłącznie twarzy. Gęsty zarost utrudniający higienę osobistą i często po prostu nielubiany za wygląd, panowie coraz chętniej decydują się po prostu usuwać. Dlatego standardowo już wykonywanymi zabiegami w salonach kosmetycznych są męska depilacja klatki piersiowej, brzucha, pleców i pach.