Skuteczne metody wybielania zębów

Kto nie marzy o pięknym i lśniącym uśmiechu? Zęby to nasza wizytówka – tym bardziej, że zadbane doskonale poprawiają samoocenę i świadczą o zdrowiu. Dlatego coraz większą popularnością się cieszą skuteczne zabiegi wybielające. Z naciskiem na słowo skuteczne – gdyż nie wszystkie metody są właściwe, bezpieczne i przynoszą oczekiwane rezultaty. Tak naprawdę obecnie istnieją tylko dwa najpopularniejsze i najlepsze sposoby na wybielenie. Sprawdź, o jakich mowa.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów – jakie metody są sprawdzone?

Zakupy środków z nieznanych źródeł w podejrzanie niskich cenach to nieprzemyślany wybór. Przede wszystkim wybielanie zębów musi się odbywać w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. Tylko prawdziwi specjaliści rzetelnie pomogą z walce z nieestetycznym problemem.

Pierwszą najskuteczniejszą metodą jest wybielanie gabinetowe lampą. Szczególną popularnością się cieszy urządzenie ZOOM 2. Na zęby jest nanoszony specjalny żel wybielający, który następnie ulega naświetleniu przy pomocy lampy. Sam zabieg trwa około godziny, a efekty są widoczne już po pierwszej wizycie. Zaleca się, by przed zabiegiem oczyścić zęby z płytki nazębnej i kamienia. Ponadto wszystkie ubytki powinny zostać wypełnione.

Jak mówi specjalista z firmy STOMATOLOGIA Agnieszka Dobrakowska, lampy emitują tak zwane zimne światło, a nakładany na zęby środek zazwyczaj powstaje na bazie stężonego nadtlenku wodoru. Fale znakomicie sobie radzą z wszelkimi przebarwieniami, także powstałymi od kawy czy tytoniu. Nowoczesne urządzenia zapewniają najskuteczniejszy i najszybszy efekt wybielający często o kilka stopni. Jak mówi dr Mervyn Druian z London Tooth-Whitening Centre, dzięki laserom da się rozjaśnić szkliwo nawet o… 11 odcieni!

Kolejna skuteczna metoda to wybielanie zębów metodą nakładkową. Polega ona na zakładaniu specjalistycznych nakładek celuloidowych, które są dopasowane do uzębienia po wcześniejszym wykonaniu odlewu. W nakładkach znajduje się żel wybielający. Te elementy najlepiej zakładać na noc przez tydzień, ale to lekarz instruuje o ich właściwym użytkowaniu. Efekty widać już po pierwszej wizycie.

Jak wybrać gabinet do wybielania zębów?

Jeśli chcesz skutecznie wybielić zęby, udaj się do profesjonalnego gabinetu, który się cieszy renomą. Warto również sprawdzić opinie o danej placówce. Ponadto równie ważny jest sprzęt, którego używa specjalista. Jeśli się zdecydujesz na wybielanie gabinetowe lampą, urządzenie musi być jak najnowocześniejsze i najskuteczniejsze. Poza tym niezbędne są stosowne certyfikaty.

Warto wiedzieć, że niektóre gabinety zajmują się nawet wybielaniem zębów martwych i wymianą starych wypełnień. Dzięki nim zadbasz o idealny uśmiech!

śr. ocena 0 / głosów 0