Suplementy diety wspomagające pracę układu moczowego

Niewielkie przejściowe problemy z układem moczowym miewał chyba każdy z nas. Jednak nawet te przemijające drobne kłopoty są przyczyną znacznego dyskomfortu oraz bólu i mogą niepokoić. Na szczęście są sposoby, aby szybko sobie z nimi poradzić oraz poprawić sprawność układu moczowego. Dowiedz się, jakie suplementy diety sprzyjają jego pracy i zapobiegają problemom.

Problemy z układem moczowym

Trudności z oddawaniem moczu i ból temu towarzyszący, pieczenie i świąd, częste wizyty w toalecie, które spełzają na niczym… Jeżeli kiedykolwiek cię to spotkało, zapewne wiesz, jak dokuczliwe mogą być problemy z układem moczowym. Być może minęły samoczynnie, a może potrzebna była pomoc lekarza.

Przyczyn wyżej wymienionych objawów należy szukać przede wszystkim w infekcji dróg moczowych lub układu moczowo-płciowego, ale powodem mogą być też np. kamienie nerkowe. Nawet jeżeli objawy są nieznaczne, nie należy ich lekceważyć, ponieważ w nasileniu potrafią być bardzo bolesne i niebezpieczne. Jeżeli cierpisz z powodu problemów z drogami moczowymi, udaj się do lekarza. Jeżeli zaś chcesz ich uniknąć, sięgnij po suplementy diety wspierające układ moczowy.

Jakie preparaty poprawiają pracę układu moczowego?

Układ moczowy jest dość wrażliwy na infekcję. Warto chronić go przed tym! W aptece www.aptekamirowska.pl można znaleźć wiele suplementów diety, które będą w tym pomocne.

Niedrogim, sprawdzonym i skutecznym sposobem na ochronę układu moczowego przed zakażeniami, stanami zapalnymi, kamicą i piaskiem nerkowym jest pasta doustna Fitolizyna. Spożywa się ją rozpuszczoną w ciepłej wodzie. Nie jest to jedyny preparat w postaci rozpuszczalnej pasty. Dostępna jest także Debelizyna.

Drogom moczowym sprzyja żurawina. Stąd wiele preparatów jest opartych właśnie na tych owocach. Tabletki Mega Żurawina wystarczy przyjmować raz dziennie. Jedna tabletka działa na nasz układ moczowy tak, jak 17 gramów żurawiny. Godne uwagi są także: Żurawina (60 kapsułek), Żurawina +  kolendra (60 tabletek), Żurawit czy Żurawit complex.

Jeżeli problemy z oddawaniem moczu spotykają nas często lub przeciągają się, warto nie tylko korzystać z suplementów diety, ale też pomocy lekarza urologa.