Tatuaż biologiczny. Co to takiego?

Tatuaże posiadają wielowiekową historię. Ta metoda zdobienia ciała stosowana była już w starożytności i pomimo upływu wielu wieków, pozostała z nami do dziś. W zależności od wzoru oraz kultury tatuaż może być jedynie ozdobą lub stać się czymś więcej dla swojego właściciela. Jeżeli chcesz ozdobić ciało tatuażem, ale przeraża Cię to, że wykonane rysunki na ciele pozostaną z Tobą do śmierci, koniecznie sprawdź, czym jest tatuaż biologiczny.

Sztuka tatuażu – sposób na wyróżnienie się z tłumu i podkreślenie własnego „ja”

Przez wieki zmieniała się technika wykonywania tatuażu, jednak jedno pozostało niezmienne – tradycyjny tatuaż nie jest łatwy do usunięcia i dlatego wiele osób obawia się jego wykonania, rezygnując z marzeń. Prawdą jest, że usunięcie tradycyjnego tatuażu nie jest najłatwiejsze i niestety wiąże się z dużymi kosztami oraz bólem. Co więcej, decydując się na trwały tatuaż, musimy liczyć się z tym, że nie jest on odporny na zmiany naszego ciała, które związane są z upływem lat i np. przybraniem na wadze, więc idealny wcześniej rysunek, może zacząć szpecić.

Tatuaż biologiczny – alternatywa dla tradycyjnej sztuki zdobienia ciała

Tatuaż biologiczny to zdecydowanie lepsza opcja nie tylko dla osób, które nie chciałyby na dłużej związać się z konkretnym wzorem. Wykonuje się go bezpiecznymi barwnikami, które stosowane są także podczas wykonywania makijażu permanentnego, co znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia odczynów alergicznych.

Metoda wykonywania tatuażu biologicznego nie różni się od tej, którą stosuje się przy tatuażu tradycyjnym, jednak tatuaż biologiczny nie jest tatuażem trwałym. Dzieje się tak ze względu na to, że barwniki umieszczane są znacznie płycej pod skórą, dzięki czemu mogą równomiernie i całkowicie zaniknąć – wyjaśnia ekspert z Salonu URODA z Warszawy.

Czy warto zdecydować się na tatuaż biologiczny?

Jeżeli marzysz o tatuażu, to najpierw skorzystaj z opcji przejściowej i przekonaj się, czy będziesz dobrze czuć się ze swoim nowym „przyjacielem”. Wiele osób po latach żałuje wyboru wzoru oraz, często nieprzemyślanych, wizyt w salonie tatuażu, które zakończyły się koniecznością późniejszego usuwania np. przywołujących złe wspomnienia napisów i nie do końca trafionych wzorów. Z tatuażem biologicznym nie musisz wchodzić w „związek” na całe życie, bo po kilku latach samoistnie zaniknie, co jest ogromną zaletą tego sposobu zdobienia ciała.

Trzeba jednak wiedzieć, że wykonanie tatuażu biologicznego wymaga posiadania profesjonalnych narzędzi oraz właściwego ustawienia głębokości nakłucia skóry, dzięki czemu będzie on jedynie ozdobą na dłuższą chwilę. Z tego względu wybór specjalizującego się w wykonywaniu tatuaży biologicznych salonu kosmetycznego to podstawa pięknie wykonanej ozdoby ciała oraz gwarancja, że tatuaż zniknie po upływie określonego czasu.

śr. ocena 5 / głosów 1