Urządzenia do modelowania sylwetki

Zgrabna, ładnie wyrzeźbiona sylwetka to marzenie każdego, niezależnie od wieku – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niestety, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na regularne uprawianie sportu i trzymanie się restrykcyjnej diety, czasem przeszkodzą są problemy zdrowotne, praca lub tryb życia. Ponadto może się zdarzyć, że ani bardzo duża aktywność, ani skrupulatne liczenie kalorii nie mogą nam pozbyć się tkanki tłuszczowej z niektórych miejsc i choć będziemy mieli mięśnie ze stali, to pozostaną one ukryte po warstwą tkanki tłuszczowej. Skutecznym rozwiązaniem tego rodzaju problemów są zabiegi kosmetyczne przy użycie specjalnych urządzeń do modelowania sylwetki. Oto kilka z nich.

modelowanie sylwetki

Exilis

Uważany jest za najskuteczniejszy system do kształtowania ciała obecny na rynku. Jego działanie oparte zostało na kontrolowanym nagrzewaniu tkanki oraz zastosowaniu fal ultradźwiękowych. Stosowany jest między innymi do redukcji obwodów poszczególnych partii ciała, które mogą sprawiać problemy przy zwykłej kuracji odchudzającej (np. talia, uda), ujędrniania skóry oraz poprawa jej tekstury, redukcji zmarszczek i cellulitu. Efekty widoczne są już po 4 zabiegach.

X-Wave

Urządzenie to emituje fale dźwiękowe o wzrastającym natężeniu, które wprawiają w drgania błony komórek tłuszczowych i sprawiają, że te same się rozpuszczają, a następnie są usuwane z organizmu w wyniku naturalnych procesów metabolicznych. Zabieg tym urządzeniem jest całkowicie nieszkodliwy na pozostałych tkanek ciała, powoduje jedynie delikatny dyskomfort pod postacią niezbyt silnych uderzeń w miejscu oddziaływania urządzenia. Zabieg służy do zmniejszania obwodów poszczególnych partii ciała, niwelowania cellulitu, poprawie kondycji skóry i usprawnieniu przepływu limfy w organizmie. Skuteczność działania urządzenia widać po kilku zabiegach, czas utrzymania się efektów zależy od aktywności fizycznej, stosowanej diety oraz aktywności pacjenta.

RF LavaTRON

Urządzenie to charakteryzuje się dużą skutecznością, widoczną nawet po pierwszym zabiegu. Jego działanie opiera się na diatermii, czyli objętościowym podgrzewaniu skóry i tkanek podskórnych przy pomocą fal elektromagnetycznych o odpowiedniej częstotliwości. Zabieg ten powoduje skurczenie włókien kolagenowych, zwiększoną produkcję elastyny i kolagenu, poprawia cyrkulację krwi oraz wspomaga naturalne usuwanie produktów przemiany materii. Wszystko to prowadzi do poprawienia jędrności skóry oraz redukcji tkanki tłuszczowej.

Wszystkie wymienione urządzenia stanowią wyposażenie Centrum Medicor, oferującego szeroki wachlarz zabiegów z zakresu kosmetyki oraz medycyny estetycznej.