Używanie lakierów hybrydowych krok po kroku. Wiedza dla początkujących

Zadbane dłonie to jedna z najważniejszych kobiecych wizytówek. Zwykłe lakiery nie utrzymują się na paznokciach zbyt długo, dlatego coraz częściej szukamy innych rozwiązań. Jednym z nich są lakiery hybrydowe, które wyróżnia trwałość i odporność na uszkodzenia. Możemy wybrać się do salonu kosmetycznego, który oferuje manicure hybrydowy lub wykonywać go samodzielnie w domu. Jak używa się lakierów hybrydowych? – Sprawdźmy krok po kroku.

manicure-hybrydowy

Prawidłowa aplikacja lakierów hybrydowych

Zanim zdecydujemy się na wizytę w salonie, czy zakup własnego zestawu do manicure hybrydowego, należy zapoznać się z prawidłową aplikacją lakierów. Manicure powinien rozpocząć się od dezynfekcji rąk, co zapobiega stanom zapalnym – zanim przystąpimy do aplikacji lakieru, musimy odpowiednio przygotować nasze paznokcie i skórki. Należy nadać paznokciom odpowiadający nam kształt, odsunąć skórki, a następnie zmatowić płytki paznokci i przemyć je preparatem odtłuszczającym. Na przygotowane paznokcie najpierw nakładamy bazę i utwardzamy ją w specjalnej lampie emitującej promieniowanie UV. Następnie nakładamy pierwszą warstwę lakieru i również utwardzamy. Ponawiamy ten krok, nakładając kolejną warstwę i utwardzając ją w lampie. Następnie nakładamy i utwardzamy w lampie warstwę wykańczającą. Przy nakładaniu każdej warstwy – od podkładu po lakier wykańczający – pamiętamy o zabezpieczaniu również wolnego brzegu paznokci. Na koniec przemywamy paznokcie tzw. cleanerem, wcieramy oliwkę w skórki. Jak mówi nam przedstawicielka sklepu Seol-Cosmetics.pl, czas utwardzania kolejnych warstw zależy od rodzaju kosmetyków, których używamy.

Jak zdejmujemy manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy wykonany kosmetykami dobrych producentów może utrzymać się na paznokciach nawet do 21 dni, jednak będą oczywiście widoczne odrosty. Musimy wiedzieć, że „hybrydy” nie usuwamy z paznokci zwykłym zmywaczem. Prawidłowe zdejmowanie manicure hybrydowego jest proste, jednak wymaga profesjonalnego podejścia. Zaczynamy od zmatowienia tzw. topu, a więc warstwy zabezpieczającej, co przyspiesza proces zdejmowania lakieru. Używamy do tego odpowiedniego, delikatnego pilnika zalecanego przez producenta lakieru. Następnie aplikujemy właściwy zmywacz na specjalną folię do zdejmowania manicure hybrydowego, nakładamy folię na paznokcie, zawijamy i odczekujemy około 15 minut. Lakier częściowo się rozpuści, jednak należy go usunąć jak naklejkę za pomocą szpatułki, wykonując ruchy wzdłuż paznokcia od nasady (macierzy) do końca. Na koniec pozostaje nam zmatowienie paznokci bloczkiem polerskim i zadbanie o pielęgnację naturalnej płytki paznokcia.

śr. ocena 5 / głosów 5