VIVACE BTL – lifting bez skalpela z jednoczesną redukcją zmarszczek i odmłodzeniem

Zadbana, jędrna i młoda skóra to marzenie każdej kobiety. Obecna kosmetyka i medycyna oferuje wiele metod by na dłużej zachować młodość cery, jednak sposoby tanie i powszechnie dostępne nie należą do skutecznych, z kolei operacyjny lifting – choć przynosi lepsze rezultaty – jest zabiegiem inwazyjnym i wymagającym rekonwalescencji. Optymalnym rozwiązaniem jest zabieg frakcjonowania mikroigłowego przy użyciu urządzenia Vivace.

Czym jest Vivace?

Vivace to nowatorskie urządzenie, służące do wykonywania nieinwazyjnego liftingu skóry przy wykorzystaniu metody mikronakłuwania i naświetlania skóry. Stanowi doskonałą alternatywą dla chirurgii plastycznej, ale w lepszym wydaniu. Za pomocą zabiegu uzyskuje się bowiem nowy kolagen, tak jak u małego dziecka, co sprawia że następuje swego rodzaju cofnięcie w czasie i pacjent po poddaniu się zabiegowi starzeje się z innego poziomu wieku biologicznego.

Metoda mikronakłuwania przypomina co do zasady zabieg laserem frakcyjnym – skóra nakłuwana jest przy pomocy elektrody mikroigłowej na głębokość od 0,5 do 3,5 milimetra. Nakłucie w połączeniu z podgrzewaniem przy pomocy fal radiowych pobudza zdrową tkankę do rozpoczęcia wzmożonych procesów regeneracyjnych i zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny – odbudowana tkanka skórna charakteryzuje się znacznie większą jędrnością i elastycznością, niż przez zabiegiem. W czasie zabiegu skóra naświetlana z jest przez głowicę emitującą czerwone lub niebieskie światło, które przyśpiesza proces gojenia skóry. Zabieg tego rodzaju może być stosowany do liftingu skóry całej twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, piersi, brzucha, pośladków, ud oraz ramion

Zalety mikronakłuwania przy użyciu urządzenia Vivace

Zabieg Vivace charakteryzuje się wieloma właściwościami, które stawiają tę metodę wyżej niż zabiegi kosmetyczne czy operacje plastyczne. Metoda może być stosowana z powodzeniem przez cały rok, okres rekonwalescencji po zabiegu wynosi od 1 do 2 dni. Choć efekty stają się wyraźnie widoczne po upływie od 1 do 3 miesięcy od zabiegu, to zmiany w sprężystości skóry wyczuwalne e są od razu. Badania kliniczne wskazują, że efekty mogą utrzymywać się przez nawet 3 lata (duże znaczenie ma wiek pacjentki, jej zdrowie oraz styl życia).

Vivace to nowoczesna technologia, stanowiąca atrakcyjną alternatywę do powszechnie stosowanych zabiegów laserem frakcyjnym. Zabiegi z jej wykorzystaniem znajdziemy w ofercie Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Bellazone.