Wyglądaj młodziej. Niechirurgiczny lifting twarzy

Jędrna, pięknie i młodo wyglądająca cera to marzenie każdej kobiety. Przez lata najpopularniejszymi metodami walki z efektami upływającego czasu były zabiegi wstrzykiwania botoksu oraz liftingu operacyjnego. Obecna technologia wykorzystywana w medycynie estetycznej pozwala osiągnąć podobne, długotrwałe rezultaty – bez skalpela, strzykawek i długiej rekonwalescencji. Oto kilka wartych uwagi metod niechirurgicznego liftingu twarzy.

lifting twarzy

Lifting laserem frakcyjnym

Laser frakcyjny jest urządzeniem, które znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej – poza liftingiem wykorzystywany jest do usuwania znamion, blizn rozstępów i innych niedoskonałości. Zabieg przy jego użyciu polega na przyłożeniu do skóry pacjentki specjalnej głowicy, emitującej dużą ilość mikrowiązek światła, która wnikają w komórki i doprowadzają do zapoczątkowania reakcji termicznej. W wyniku wzrostu temperatury woda wewnątrz komórek zostaje odparowana – komórki zostają zniszczone, skóra pokrywa się siateczką maleńkich ranek. Kontrolowane usuwanie komórek i podwyższona temperatura sprawiają, że zdrowe tkanki zostają pobudzone do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność i sprężystość skóry. Pierwsze rezultaty wyczuwalne są od razu po zabiegu, gojenie skóry trwa krótko, zazwyczaj od 1 do 2 dni.

Mikronakłuwanie

Metoda ta nazywana jest również mikroigłowaniem. Co do zasady bardzo przypomina ona zabieg laserem frakcyjnym, gdyż również polega na pobudzaniu tkanek skóry do wzmożonej regeneracji poprzez kontrolowane niszczenie poszczególnych komórek. Różnicę stanowi fakt, że głowica urządzenia wyposażona jest w dziesiątki mikroigieł, które penetrującą skórę i podgrzewają tkanki za pomocą fal radiowych. Efekty przypominają te osiągane przez zabieg laserem.

Metoda CACI

Metoda ta bazuje na wykorzystaniu mikroprądów i niskim natężeniu, które współgrają z polem bioelektrycznym ludzkiego ciała. W ten sposób działają redukująco na mięśnie twarzy, których skurcze odpowiadają za powstawanie zmarszczek. Efekty jest widoczny od razu po zabiegu, poprawie ulega kontur twarzy oraz powiek. Metoda ta jest całkowicie nieinwazyjne i nie wymaga rekonwalescencji. Wysokiej jakości urządzenia do przeprowadzania zabiegu technologią CACI znajdziemy w ofercie firmy ForSpa Group, dystrybutora profesjonalnych kosmetyków oraz sprzętu i mebli do gabinetów kosmetycznych.