Zasady doboru okularów korekcyjnych

Moc szkieł, kształt twarzy, materiał, cena… przy wyborze okularów korekcyjnych, musisz zwrócić uwagę na wiele czynników. Jak je dobrać, by czuć się w nich komfortowo? Czy warto postawić na powłokę odcinającą światło niebieskie? Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne z korekcją, czy oprawki typu clip-on? Pytań jest niemało, warto więc dowiedzieć się, jakie są najważniejsze zasady doboru okularów. Dzisiaj doradzimy Ci, jak poradzić sobie z ich wyborem!

Okulary korekcyjne

Najważniejsze to indywidualna procedura doboru okularów

Dla większości z nas najważniejszym aspektem, którym kierujemy się przy wyborze okularów, jest nasz wygląd. Jest to istotne, by chętnie nosić okulary i czuć się w nich komfortowo. Jednak dla optyka, który pomoże w wyborze oprawek, najważniejsze będą moc i rodzaj soczewek okularowych. Dlatego bardzo ważnym etapem wykonywania okularów korekcyjnych jest wizyta u optometrysty lub okulisty, który zbada wzrok i podpowie jaki rodzaj szkieł wybrać. Nieprawidłowo dobrana korekcja okularowa np. w samodzielnie dobranych okularach z tzw. marketu, może powodować sporo dolegliwości, do których zaliczamy: bóle głowy, bóle oczu, senność, problemy ze skupieniem, a także zaczerwienienie, pieczenie i swędzenie oczu. Po co narażać się na takie nieprzyjemności, jeżeli z profesjonalną pomocą można wykonać indywidualnie dopasowaną parę okularów?

Gdy poznasz już swoją wadę wzroku i wybierzesz najlepszy dla siebie kształt oprawy, w następnej kolejności warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wybrane oprawy zostały wykonane.  Wielką popularnością cieszą się oprawy plastikowe i metalowe. Okulary plastikowe najczęściej są wykonane z tworzyw celulozowych lub żywicy epoksydowej. Mogą mieć oryginalne kształty i wyraziste kolory, ponadto dobrze sprawdzają się w przypadku dużych mocy – maskując grubość soczewki okularowej. W oprawach metalowych wyróżniamy m.in. oprawy ze stali szlachetnej, tytanu, cynku. Są równie wytrzymałe jak oprawy plastikowe, ale świetnie sprawdzają się u osób, które chcą, by okulary wyglądały bardziej delikatnie na twarzy.

Po wyborze wymarzonych oprawek nadchodzi pora na wybór rodzaju soczewek okularowych. Warto porozmawiać z doradcą o możliwych udogodnieniach. Czy soczewki z antyrefleksem będą wystarczające? Czy pracując przy komputerze, potrzebuję dodatkowej ochrony przed światłem niebieskim? A może pracuję w specyficznych warunkach jak np. zapylenie lub wysoka temperatura? Może jestem kierowcą zawodowym? Rozmowa z optykiem lub doradcą pomoże Ci podjąć decyzję i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Jak dobrać okulary korekcyjne do twarzy?

Po pierwsze – kształt twarzy.  Tyle szukania wymarzonych okularów, które znaleźliśmy na zdjęciu w internecie, a w momencie przymiarki okazuje się, że wyglądamy fatalnie… zna to chyba większość z nas. A może okulary nie pasują do kształtu twarzy? Ile kształtów okularów, tyle kształtów twarzy. Twarz okrągła, owalna, trapezoidalna, prostokątna – okulary kwadratowe, kocie, okrągłe.  Specjaliści w NEMEZIS pomogą Ci określić i dobrać oprawki okularowe odpowiednie także do Twojej osobowości.

Po drugie – kolor oprawek. Jest to kolejny ważny aspekt przy wyborze opraw okularowych. Kolor oprawy jest zależny od naszej karnacji, koloru włosów i koloru oczu. Noszona biżuteria i makijaż również będą wyznacznikiem doboru koloru. Brunetki o ciemnej karnacji pokochały okulary z elementami srebra. Blondynki i kobiety o delikatnej cerze preferują metalowe oprawy w ciepłych odcieniach złota. Kobiety o niebieskich oczach wspaniale czują się w okularach w kolorze niebieskim. Okulary bardziej strojne, zdobione cyrkoniami mogą służyć jako elementy biżuterii.

Wybierając okulary w salonie optycznym NEMEZIS, możesz liczyć na  profesjonalną pomoc i indywidualne podejście przy doborze kształtu, koloru i rozmiaru opraw. Oglądając okulary na stronie internetowej, warto skorzystać z internetowej przymierzalni i zobaczyć, jak przypuszczalnie będziesz wyglądał w różnych typach okularów. Potraktuj to jako rozgrzewkę przed podjęciem ostatecznej decyzji w salonie optycznym.

śr. ocena 0 / głosów 0