Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej

Często mówi się, że lekarze potrafią zdziałać cuda. Dotyczy to nie tylko ratowania życia. Własne „cuda” ma także medycyna estetyczna. Takim cudownym składnikiem jest… Twoje osocze! Zgadza się – w Twoim ciele stale krąży składnik, który może przywrócić młodość, wyleczyć rany… O wszystkich zastosowaniach osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej dowiesz się z tego tekstu.

osocze bogatoplytkowe

Co to jest osocze bogatopłytkowe i skąd się bierze?

Osocze bogatopłytkowe to ten składnik, który odpowiada za regenerację naszego ciała. Pod jego wpływem rany się goją, kości zrastają, wspomagane jest leczenie urazów, a tkanki się odnawiają. Osocze wyzwala reakcję namnażania nowych komórek, zabliźniania. Ta właściwość sprawia, że jest ono używane szeroko w medycynie, także estetycznej.

Osocze pobiera się wraz z krwią. Na potrzeby zabiegów pobiera się jej tyle, ile podczas standardowych badań laboratoryjnych – niewielką fiolkę. Z tej krwi odwirowuje się potrzebny składnik i dodaje do niego katalizator, który wyzwala reakcje regeneracyjne. Tak sporządzony preparat wstrzykuje się bezpośrednio w miejsce, które chcemy „poprawić” – np. w staw, jeżeli doszło do kontuzji, lub w skórę głowy, jeżeli zależy nam na przywróceniu i poprawieniu wzrostu włosów. Dużą zaletą osocza jest jego neutralność – ponieważ jest wzięte z naszego ciała, nie wywołuje żadnych niepożądanych reakcji.

Osocze bogatopłytkowe w służbie piękna

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym stosuje się najczęściej po to, aby upiększyć skórę i włosy. Wskazaniami do zabiegu z osoczem mogą być: oznaki starzenia się skóry (zmarszczki, wiotkość), oznaki zmęczenia skóry (szarość, suchość), rozstępy, blizny i przebarwienia, łysienie – zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, z tym zastrzeżeniem, że zabieg będzie skuteczny tylko wtedy, kiedy w skórze pozostały aktywne mieszki włosowe, których pracę można pobudzić. Podsumowując, można powiedzieć, że osocze bogatopłytkowe pomaga usunąć niemal wszystkie niedoskonałości skóry związane ze starzeniem lub przebytymi chorobami (np. blizny potrądzikowe).

Jakich efektów należy się spodziewać? Eksperci WellDerm wskazują następujące korzyści: regeneracja tkanki skórnej (a więc młodszy, zdrowszy wygląd), wygładzenie zmarszczek i bruzd, poprawa kolorytu, jędrności i elastyczności, odrastające i gęstsze włosy, przyspieszenie gojenia blizn po urazach i schorzeniach.

Te wszystkie pozytywne rezultaty są zmianami fizjologicznymi wywołanymi przez naturalne reakcje. Na co dzień odnowa komórkowa także zachodzi, jednak jest znacznie wolniejsza. Zastrzyki z osocza to prawdziwa bomba regeneracyjna, która wielokrotnie przyspiesza procesy odnowy naszego organizmu.