Zrelaksuj się. SPA i masaż w hotelu

Każdy z nas ma nieco odmienną wizję idealnego wypoczynku. Jedni wypoczywają zdobywając górskie szczyty, przemierzając trudne trasy rowerowe, czy zwiedzając. Dla innych niezbędnym elementem idealnego urlopu jest spokojna regeneracja ciała i ducha, jaką oferują ośrodki SPA.

spa

Odmienne upodobania w kwestii sposobu spędzania czasu urlopowego, są częstym powodem sporów w rodzinie i związkach. Dlatego Hotel Carlina przygotował propozycję, która ułatwia zaplanowanie wspólnych wczasów nawet najbardziej skrajnym temperamentom. Wypad do Białki Tatrzańskiej gwarantuje satysfakcjonujący pobyt zarówno amatorom aktywnego wypoczynku, jak i tym, którzy szukają wyciszenia i regeneracji.

SPA, czyli uzdrawianie przez wodę

Choć pojęcie SPA na dobre zadomowiło się w naszym słowniku, mało kto zastanawia się nad jego właściwym znaczeniem. Tymczasem termin, który kojarzy się głównie z nowoczesnym luksusem pochodzi z łacińskiego określenia sanitas per aquam, co oznacza zdrowie przez wodę.

Strefy SPA są więc miejscami, w których możemy skorzystać z dobroczynnych właściwości wody. Zarówno jacuzzi, jak i sauny prędko wprowadzają w stan błogiego relaksu, ale pełnią też kilka bardzo ważnych funkcji prozdrowotnych. Pobyt w saunie oczyszcza ciało, poprawia krążenie i pomaga w utrzymaniu elastyczności skóry.

Korzystanie z sauny wzmacnia też odporność, pomaga w leczeniu schorzeń narządów ruchu, reumatyzmu, a także chorób układu oddechowego. Wykazuje również doskonałe rezultaty w łagodzeniu stanów podwyższonego napięcia, a nawet depresji.

Masaż jako relaks i pielęgnacja

Wspaniałe właściwości masażu znali już starożytni Chińczycy, którzy jako pierwsi zrozumieli jego pozytywny wpływ na zdrowie. W zależności od stosowanych przez masażystę technik i preparatów, zabieg może mieć działanie relaksujące, lecznicze lub aktywizujące mięśnie, toteż jest to propozycja, która usatysfakcjonuje każdego, bez względu na potrzeby.

Masaże wykonywane w Hotelu Carlina służą przede wszystkim odprężeniu, poprawie kondycji skóry i ogólnego samopoczucia pacjenta, a także łagodzeniu stanów bólu mięśni. Wciąż rosnącą popularnością cieszą się ujędrniające zabiegi z czekoladą, wyszczuplające masaże z kawą i głęboko oczyszczające peelingi, dobierane do indywidualnych potrzeb i rodzaju skóry.

Doskonałym uzupełnieniem profesjonalnej pielęgnacji ciała są oparte na technikach masażu zabiegi na twarz. Głęboko nawilżające i odmładzające zabiegi są uwielbiane przez kobiety, jednak coraz chętniej decydują się na nie świadomi swoich potrzeb panowie.

Bez względu na to, czy zawsze marzyłeś o skorzystaniu z luksusowego SPA, czy wybierasz się w góry, by stawić czoła nowym wyzwaniom sportowym, pozwól sobie na odrobinę przyjemności oraz dawkę zdrowia w saunie i gabinecie masażysty!