Zasady korzystania z wypożyczalni samochodów

Wakacje z rodziną czy delegacja to okazje, podczas których samochód jest niezbędny do komfortowego przemieszczania się. Także w chwili nagłej awarii własnego auta, bez pojazdu bardzo trudno jest wykonywać obowiązki zawodowe czy rodzinne w mieście. Rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczalni samochodów w Gdańsku, gdzie w rozsądnej cenie można wynająć auto na określoną ilość dni, a nawet tygodni.

wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia samochodów Gdańsk – o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy?

Każda wypożyczania samochodów posiada własny regulamin. Należy go bezwzględnie przestrzegać, więc zapoznanie się z nim przed podpisaniem umowy jest koniecznością. W umowie będą widniały dane osoby wypożyczającej, wypożyczalni oraz między innymi będzie wyszczególniony okres wynajmu. Kto może skorzystać z wypożyczalni samochodów? Zazwyczaj obywatel Polski, który ma skończone 18 lat i posiada prawo jazdy przynajmniej od roku. Te zasady mogą się różnić w konkretnych wypożyczalniach, ale zazwyczaj właśnie takie warunki musi spełniać osoba podpisująca umowę.

Jak korzystać z wypożyczonego samochodu?

Przede wszystkim należy go zwrócić w terminie. Jeżeli nastąpi opóźnienie kilkugodzinne, a wypożyczalnia samochodów Gdańsk nie zostanie o tym powiadomiona, zazwyczaj nie będzie chciała już współpracować w przyszłości z takim najemcą. Jeżeli natomiast dojdzie do sytuacji, że osoba wynajmująca spóźni się z oddaniem samochodu około doby, sprawa może trafić nawet na policję. Będzie to traktowane jak kradzież. Należy więc przestrzegać skrupulatnie tego czasu i zwrócić auto zawczasu. Powinno być ono do pełna zatankowane, ponieważ takie wyjeżdża z wypożyczalni. Jeżeli klient nie zdąży zatankować auta przed oddaniem, będzie musiał dopłacić wartość paliwa.

Samochód dla klienta może podstawiony w dowolne miejsce, na przykład na lotnisko, wystarczy się umówić z właścicielem firmy. To komfortowe i oszczędzające czas rozwiązanie. Samochód będzie w idealnym stanie technicznym, więc bezpieczeństwo korzystania z niego jest pewne. Przy zwrocie, jeżeli strony nie umówiły się inaczej, trzeba auto odstawić do wypożyczalni.

śr. ocena 5 / głosów 1