Dlaczego warto spędzić urlop na Podhalu?

Podhale pozostaje najchętniej odwiedzanym rejonem Polski w sezonie urlopowym, zarówno latem jak i zimą. Najczęściej wybieramy stolicę polskich gór, czyli Zakopane, ale nie zapominamy także o mniejszych miejscowościach. Pobyt na Podhalu ma wiele zalet. Polskie góry oferują zdrowe, czyste powietrze, przepiękne widoki oraz różne formy spędzania czasu. Jeśli dodać do tego regionalną kuchnię, staje się jasne, że Podhale to wymarzone miejsce na odpoczynek.

warto spędzić urlop na Podhalu

Tatry od dawna są jednym z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Polskie góry oferują bowiem niezapomniane widoki, świeże powietrze i niepowtarzalną atmosferę. Sprawdź, dlaczego warto spędzić urlop na Podhalu?

Piękno przyrody

Po pierwsze świeże, górskie powietrze, które dotlenia organizm, wycisza go i odstresowuje, po drugie przepiękne widoki. Podhale obfituje w bajeczne krajobrazy. Nie musimy być wybitnymi piechurami, aby móc podziwiać górskie szczyty, wystarczy wybrać się w rejon Morskiego Oka lub Doliny Kościeliskiej, by poczuć niepowtarzalny klimat polskich gór. Warto także pamiętać, że przebywanie w górach poprawia kondycję organizmu, który produkuje więcej czerwonych krwinek, przez co rozszerzają się naczynia krwionośne. Przyśpieszają one transport tlenu i składników odżywczych, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie.

Wypoczynek nie tylko dla aktywnych

Chociaż Podhale to raj dla górskich piechurów i osób lubiących aktywny wypoczynek ze względu na ilość tras i ścieżek, które możemy pokonać, turyści, preferujący inny rodzaj wypoczynku, również znajdą tu coś dla siebie. Stopień trudności dostępnych szlaków jest zróżnicowany; wiele z nich umożliwia spokojny spacer, zamiast forsownego marszu. Ponadto na Podhalu bardzo rozwinięta jest oferta term oraz basenów. Jeśli preferujemy sporty wodne, pływanie, czy po prostu chcielibyśmy odprężyć się i zrelaksować, a przy okazji podreperować swoje zdrowie, właśnie tam powinniśmy skierować swoje kroki.

Podhale, a zwłaszcza jego stolica, obfituje także w kulturalne atrakcje. Jeśli w wolnych chwilach lubimy odwiedzać galerie lub muzea, Zakopane, z galerią prac Władysława Hasiora, Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Muzeum Tatrzańskim, Karola Szymanowskiego czy Teatrem Witkacego z pewnością nas nie zawiedzie. W poszukiwaniu zakwaterowania, udajmy się do Willi Excelsior, położonej w samym centrum miasta i oferującej turystom klimatyczne pokoje o wysokim standardzie.

Nie ma jak… na Podhalu

Urlop na Podhalu to także prawdziwa feeria doznań kulinarnych. Tylko tutaj zasmakujemy regionalnych przysmaków: oscypków, kwaśnicy, moskoli, kotleta schabowego, pierogów z bryndzą czy placków po zbójnicku. Możemy być pewni, że właśnie w tym rejonie Polski przypomnimy sobie, czym jest prawdziwa domowa kuchnia.

śr. ocena 5 / głosów 1