Słuchawki do smartphonów. Jakie powinny być?

Smartfon stał się nieodłącznym urządzeniem, bez którego większość z nas nie potrafiłaby już żyć. Mamy na nim aplikacje do wszystkiego i zabieramy go ze sobą prawie wszędzie. Są jednak miejsca, gdzie nie możemy z niego zrobić pełnego użytku. Gdyby każdy oglądał filmy czy słuchał muzyki np. w komunikacji miejskiej, poziom stresu i agresji pasażerów przebijałby sufit. Idealnym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest zastosowanie słuchawek.

Zestawy słuchawkowe bezprzewodowe

Słuchawki takie korzystają z technologii cyfrowej lub bluetooth i dają się połączyć z każdym urządzeniem przy pomocy stacji bazowej. Odległość, na jaką możemy się oddalić od urządzenia w pomieszczeniu, może sięgać 30 metrów. Jest to bardzo przydatna cecha podczas prac w domu czy w biurze. Mamy wolne ręce, a telefon może leżeć na biurku czy stole.

Zastosowanie słuchawek bezprzewodowych jest bardzo wygodne, ale jakość dźwięku może być nieco obniżona szumy i zakłócenia. W codziennym użyciu to jednak nie powinno przeszkadzać, bo nie potrzebujemy wtedy najwyższej jakości odbioru. Warto zatem rozważyć taki zakup.

Zestawy słuchawkowe przewodowe

Jeśli decydujemy się na słuchawki przewodowe, powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby kabel nie był zbyt długi. Unikniemy wtedy niepotrzebnego plątania. W zupełności wystarczy długość do 1,5 m.

Jak się dowiedzieliśmy w sklepie Absorb, jeśli chcemy przez słuchawki prowadzić również rozmowy telefoniczne, powinniśmy się upewnić, że nasze słuchawki wyposażone są w mikrofon.

Przeznaczenie

W zależności od tego, czego i gdzie głównie będziemy słuchać na naszym smartfonie i na jak ważna jest dla nas jakość dźwięku, prawdopodobnie będziemy skłaniać się ku innym typom słuchawek:

  • Słuchawki nauszne – często zapewniają lepsze i pełniejsze brzmienie od małych słuchawek dousznych. Znajdziemy wśród nich małe, lekkie i do tego składane modele, dzięki czemu nie są uciążliwe w przenoszeniu.
  • Słuchawki douszne – obecnie najpopularniejszy rodzaj słuchawek. Pomagają wyeliminować ogromną ilość szumów z otoczenia, jednak mogą narażać uszy na duże obciążenia. Powinniśmy używać ich rozsądnie.
  • Dla osób aktywnych fizycznie – znajdziemy również modele zaprojektowane z myślą o sportowcach. Są bardziej wytrzymałe, stabilniej trzymają się podczas intensywnych ruchów, do tego są wodoodporne, co zabezpiecza je przed np. deszczem czy potem.

Cena

Może być bardzo zróżnicowana w zależności od producenta, jakości czy przeznaczenia urządzenia. Jednak dla przeciętnego odbiorcy różnice w jakości dźwięku między poszczególnymi odmianami sprzętu są praktycznie nieodczuwalne, dlatego rozsądnie jest wybierać z niskiej i średniej półki cenowej.

śr. ocena 5 / głosów 5