Prawidłowa renowacja zbiorników wody pitnej

Co w głównej mierze wpływa na jakość wody? Struktura wewnętrznej powierzchni zbiorników wodnych, które stanowią istotny element systemów zaopatrzenia w wodę. Pośrednio duży wpływ ma również ich prawidłowa renowacja. Jak ją przeprowadzać i do kogo zgłosić się w razie potrzeby?

renowacja zbiornikow wodnych

Do czego służą zbiorniki wodne?

Po wydobyciu woda źródlana jest kierowana do sieci wody pitnej i zazwyczaj na początku przechowywana jest w specjalnym zbiorniku, którego pojemność może wynosić nawet do kilkunastu tysięcy metrów sześciennych. Zbiorniki są przeznaczone do przechowywania i magazynowania, a także retencji ścieków sanitarnych, komunalnych, wody technicznej i przeciwpożarowej, ścieków deszczowych, substancji ciekłych oraz innych płynów.

Rola betonu natryskowego w renowacji zbiorników wody pitnej

Do renowacji zbiorników wody pitnej idealnie nadaje się innowacyjna technologia uszczelniania, dzięki której można jednocześnie podjąć się naprawy zbiornika i wzmocnienia jego konstrukcji. Wykorzystuje się w tym celu mikrokrzemionkowy beton natryskowy zapewniający gładkość oraz szczelność naprawianej powierzchni. Wykorzystuje się go w różnego rodzaju pracach renowacyjnych oraz naprawczych. Eliminuje on równocześnie negatywne oddziaływanie chemiczne i mikrobiologiczne na wodę.

Świadczenie usług renowacyjnych oraz zabezpieczanie budynków przed wilgocią i jej skutkami jest specjalnością lubelskiej firmy SPEC-BUD Przedsiębiorstwo Renowacji i Konserwacji Budowli. Od początku działalności, czyli od 1991 roku, prowadzi kompleksowe i specjalistyczne prace, które wykraczają poza działalność typowej firmy ogólnobudowlanej.